Katowice: 32 724 18 28
Bielsko - Biała: 33 474 02 92

Pomoc frankowiczom

Pomoc frankowiczom czyli tym, którzy wzięli kredyt we frankach szwajcarskich i chcieliby odzyskać znaczną część środków. Uważasz, że nie wygrasz z Bankiem? Nic bardziej mylnego. Coraz więcej osób decyduje się na walkę o swoje należności i wygrywają spore kwoty. Przeczytaj jak wyglądają kolejne kroki w odzyskaniu pieniędzy od Banku.

pomoc frankowiczom

Etap przedsądowy

Zanim sprawa trafi do sądu, kancelaria reprezentując Ciebie stara się porozumieć z Bankiem. Jest to tzw. etap przedsądowy na który składają się następujące czynności:

  • Analiza umowy kredytowej pod kątem uznania jej za nieważną w całości lub występowania poszczególnych postanowień niedozwolonych;
  • Najczęściej z uwagi na upływ czasu jaki minął od daty zawarcia umowy, składany jest do sądu wniosek o zawezwanie do próby ugodowej aby przerwać bieg przedawnienia co daje dodatkowy czas na przygotowanie dokumentów potrzebnych w sądzie;
  • Złożenie reklamacji przez kancelarię w Twoim imieniu do Banku;
  • Po uzyskaniu odpowiedzi z Banku , składany jest wniosek o opinie do Rzecznika Finansowego;

Jeżeli etap przedsądowy zakończy się tym, że bank zgodzi się na proponowane przez kancelarię warunki, zawierana jest ugoda pozasądowa. W przeciwnym przypadku, sprawa trafia do sądu. 


Proces w sądzie

Po skonstruowaniu przez kancelarię pozwu, sprawa kierowana jest do sądu, w mieście w którym siedzibę ma Bank w jakim wzięliśmy kredyt albo według uznania, oddział Banku gdzie podpisywaliśmy umowę. Ważnym zadaniem jest obliczenie wartości przedmiotu roszczenia, czyli kwoty jakiej zapłaty będziemy domagali się w sądzie. 

“10 lat to okres przedawnienia liczony dla każdej raty”

DANIEL GATNER - ADWOKAT

Należy pamiętać, że termin przedawnienia w odniesieniu do umów kredytowych wynosi 10 lat ale jest liczony odrębnie dla każdej spłacanej raty. Oznacza to, że po upływie dziesięciu lat od zawarcia umowy kredytu, konsument w dalszym ciągu może wystąpić do sądu. Zatem nawet jeżeli zawarłeś umowę 11 lat temu, to pamiętaj, że nie przedawniła się całość roszczeń ale tylko najstarsze raty za okres 1 roku.

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTU

Pomoc prawna frankowiczom

Odzyskanie pieniędzy od banków oraz minimum formalności to podstawowe założenia podczas świadczenia pomocy prawnej frankowiczom. Kancelaria zajmuje się całością procesu, od pierwszego pisma po reprezentację w sądzie. Ty spokojnie czekasz nie ponosząc żadnego ryzyka.
Skorzystaj z naszego doświadczenia, odzyskaliśmy już imponujące kwoty dla naszych klientów  liczone wielokrotnie w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy złotych - kontakt.

Kontakt
Nasze usługi
Nasze usługi

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!

Formularz kontaktowy

Wysyłając wiadomośc z naszego formularza zgadzasz się by Gatner & Gatner Kancelaria Adwokacka. przetwarzała podane w formularzu kontaktowym dane osobowe, a w szczególności adres poczty elektronicznej w celu nawiązania lub ukształtowania stosunku prawnego w rozumieniu art. 18 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 104). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.