Katowice: 32 724 18 28
Bielsko - Biała: 33 474 02 92

Pomoc dla tymczasowo aresztowanych

Tymczasowe aresztowanie to najsurowszy środek zapobiegawczy znany polskiej procedurze karnej, jedyny o charakterze izolacyjnym. Podczas tego etapu bardzo mocno ograniczone są prawa osadzonego w areszcie, a pomoc adwokata w tym czasie jest najważniejsza i ma kluczowe znaczenie dla dalszego postępowania . Wykonywanie telefonów lub widzenia wymagają zgody sądu lub niejednokrotnie prokuratury. Kompleksowej kontroli podlega również prywatna korespondencja.

pomoc dla tymczasowo aresztowanych

“Kluczowe znaczenie dla całego procesu karnego mają czynności podjęte zaraz na jego początku. “

DANIEL GATNER - ADWOKAT

Prowadzenie sprawy karnej na tym etapie wymaga od dobrego adwokata nie tylko sporej wiedzy i doświadczenia, ale również umiejętności opracowania właściwej taktyki obrończej. To właśnie ona zapewnia Klientowi najszersze przysługujące prawa do obrony.

Doświadczeni w sprawach karnych adwokaci, wiedzą jak ważny jest bezpośredni ich kontakt z osobą zatrzymaną lub taką, której przedstawiono zarzuty. Dotyczy to również osób w stosunku do których zastosowano środki zapobiegawcze - w szczególności tymczasowe aresztowanie. Kluczowe znaczenie dla całego procesu karnego mają czynności podjęte zaraz na jego początku. Adwokat podejmuje się obrony poprzez szczegółową analizę udostępnionych mu materiałów postępowania, udział w czynnościach przesłuchania i pozostałych czynnościach postępowania. To właśnie od niego zależy dalszy przebieg sprawy karnej i znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania, aby zastosowane wobec aresztowanego środki były mniej dotkliwe lub zostały zamienione na łagodniejsze o charakterze wolnościowym.

Jeśli wobec bliskiej Ci osoby zastosowano areszt tymczasowy, nie zwlekaj z kontaktem z doświadczoną kancelarią. Każda chwila działa na niekorzyść osoby zatrzymanej w areszcie. Wsparcie adwokata jest niezbędne aby prawidłowo przeprowadzić cały proces i zadbać o należne osadzonemu prawa.

Kontakt Zobacz również
 • Adwokat - sprawy karne
 • Nasze usługi
  Nasze usługi

  Niepoprawnie wypełniony formularz!

  Nie udało się wysłać formularza!

  Formularz został wysłany!

  Formularz kontaktowy

  Wysyłając wiadomośc z naszego formularza zgadzasz się by Gatner & Gatner Kancelaria Adwokacka. przetwarzała podane w formularzu kontaktowym dane osobowe, a w szczególności adres poczty elektronicznej w celu nawiązania lub ukształtowania stosunku prawnego w rozumieniu art. 18 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 104). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.

  You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.