Katowice: 32 724 18 28
Bielsko - Biała: 33 474 02 92

Podział majątku

Rozstający się małżonkowie często nie potrafią porozumieć się w sprawach finansowych oraz majątkowych - niezbędny jest podział majątku.
Podziału majątku wspólnego małżonków dokonać można zarówno w trakcie rozwodu (chociaż w praktyce jest to niezwykle rzadko spotykana sytuacja), jak i po jego zakończeniu. Można również przeprowadzić go bez udziału sądu, sporządzając prawidłową i bezpieczną dla obu stron umowę.

podział majątku kancelaria katowice

“Wiem z praktyki, że każda sprawa małżeńska jest inna i wymaga szczególnego podejścia, dlatego Klienci mogą liczyć na wyjątkową dyskrecję i subtelność podczas całego procesu.”

DANIEL GATNER - ADWOKAT

Umowa o podział majątku

Warto porozumieć się w zakresie podziału majątku na drodze polubownej zawierając stosowną umowę. Pozwala to uniknąć przede wszystkim kosztów postępowania sądowego, a także zaoszczędzić sporo cennego czasu oraz nerwów. Z pomocą kancelarii prawnej, która prawidłowo sporządzi umowę o podział majątku można skutecznie i bezpiecznie uniknąć procesu sądowego. Adwokaci prowadzą negocjacje pomiędzy małżonkami i finalizują je z udziałem notariusza w formie aktu notarialnego. Jest to najbardziej efektywny i rekomendowany przez kancelarię sposób podziału majątku.

Sądowy podział majątku

Jeśli małżonkom nie uda się porozumieć zawierając stosowną umowę notarialną niezbędny staje się sądowy podział majątku. Jest to skomplikowany proces, w który zazwyczaj zaangażowany jest adwokat rozwodowy. Jego rola to pomoc w przejściu swojemu Klientowi przez całość procesu sądowego, począwszy od ustalenia składników majątku, sporządzenia stosownych pism procesowych z żądaniami, udziału w rozprawach aż po uzyskanie prawomocnego rozstrzygnięcia sądowego. Adwokat rozwodowy reprezentuje klienta oraz wspiera go na każdym etapie postępowania.

Skontaktuj się z naszą kancelarią w Katowicach lub Bielsko-Białej, przekonasz się, jak sprawnie poprowadzimy Cię przez cały proces. 

Kontakt Zobacz również
Nasze usługi
Nasze usługi

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!

Formularz kontaktowy

Wysyłając wiadomośc z naszego formularza zgadzasz się by Gatner & Gatner Kancelaria Adwokacka. przetwarzała podane w formularzu kontaktowym dane osobowe, a w szczególności adres poczty elektronicznej w celu nawiązania lub ukształtowania stosunku prawnego w rozumieniu art. 18 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 104). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.